نشست علمی نقش پژوهش و فناوری در کارآفرینی برگزار شد

به مناسبت هفته پژوهش نشست علمی «نقش پژوهش وفناوری درکارآفرینی» به همراه تجلیل از پژوهشگران و دانشجویان برتر علم اطلاعات و دانش‌شناسی استان قم توسط انجمن کتابداری و اطلاع‌رسانی استان قم با همکاری انجمن دانشجویی علم اطلاعات ودانش‌شناسی دانشگاه قم دوشنبه ۴ دی ماه با حضور پرشور مسئولین، دانشجویان و کتابداران در دانشگاه قم برگزار گردید.

در ابتدای نشست دکتر یعقوب نوروزی (مدیر گروه علم اطلاعات و دانش‌شناسی دانشگاه قم) ضمن عرض خوشامد گویی به ایراد مطالبی مختصر در ارتباط با اهمیت پژوهش و نوآوری پرداختند. در ادامه دکتر مهدی محمدی (مدیر پژوهش دانشگاه قم و رئیس انجمن کتابداری و اطلاع‌رسانی استان قم) گزارشی از موفقیت‌ها و افتخارات پژوهشی کتابداران و استادان استان قم در هفته پژوهش امسال ارائه کردند. در ادامه استاد سیدمحمد رضایی (عضو هیئت علمی دانشگاه قم) به ایراد سخنرانی درباره پژوهش و فناوری در کارآفرینی پرداختند. ایشان خواهان تشکیل انجمن کارآفرینی با همکاری گروه علم اطلاعات و دانش‌شناسی دانشگاه قم و انجمن کتابداری استان قم در دانشگاه قم شدند. ایشان عدم ارتباط میان صنعت و خدمات با دانشگاه را یکی از مسائل و مشکلات دانست اما معتقدند که کارآفرینی در حوزه خدمات نیازمند منابع مالی زیادی نخواهد بود و دانشجویان علی الخصوص دانشجویان رشته علم اطلاعات و دانش‌شناسی پتانسیل بسیار بالایی برای این مهم دارند.ایشان کارآفرینی و پیوند آن با پژوهش و فناوری را از پیشرانه های اصلی پیشرفت دانستند. همچنین دکتر مرتضی محمدی استانی (نایب رئیس انجمن کتابداری و اطلاع‌رسانی استان قم و مسئول کمیته پژوهش) گزارشی از روند دومین فراخوان انتخاب پژوهشگر و دانشجوی برتر و معیارهای آن ارائه دادند.

مراسم تجلیل از پژوهشگران و دانشجویان برتر علم اطلاعات و دانش‌شناسی توسط مسئولین دانشگاهی و استانی صورت گرفت. در این مراسم جناب آقای دکتر فولادی (ریاست محترم دانشکده علوم انسانی دانشگاه قم)، جناب آقای دکتر حبیب زاده (معاون اموزشی و پژوهشی دانشکده علوم انسانی دانشگاه قم)، حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر جباری (مدیر کل نهاد کتابخانه‌های عمومی استان قم)، جناب آقای مهدی محمدی شجاعی (دبیر مکتا)، جناب آقای زینی‌وند (ریئس اداره شهرستان کتابخانه‌های عمومی قم)، اعضای هیئت علمی گروه علم اطلاعات و جمعی از مدیران کتابخانه‌های تخصصی قم حضور داشتند.

در انتهای مراسم، انجمن کتابداری و اطلاع‌رسانی استان قم از فعالیت‌های مجمع کتابخانه‌های تخصصی استان قم در سه سال اخیر تجلیل و تقدیر به عمل آورد. اسامی پژوهشگران و دانشجویان برتر حوزه علم اطلاعات و دانش‌شناسی استان قم به قرار ذیل معرفی گردیدند:

 • پژوهشگر برتر در مقطع کارشناسی ارشد: سرکار خانم فائزه السادات طباطبایی امیری (کارشناس مرکز مطالعات زنان و خانواده)
 • پژوهشگر شایسته تقدیر در مقطع کارشناسی ارشد: سرکار خانم نجمه باقریان (کارشناس کتابخانه آیت‌الله بروجردی)
 • دانشجوی برتر در مقطع دکتری: سرکار خانم مرضیه سیامک (دانشجوی دکتری دانشگاه آزاد اسلامی همدان)
 • دانشجوی شایسته تقدیر در مقطع دکتری: جناب آقای رسول سعادت (دانشجوی دکتری دانشگاه اصفهان)
 • دانشجوی برتر در مقطع کارشناسی ارشد: سرکار خانم معصومه امید (دانشجوی کارشناسی ارشد دانشگاه تهران)
 • دانشجوی شایسته تقدیر در مقطع کارشناسی ارشد: سرکار خانم فاطمه یزدان‌پناه (دانشجوی کارشناسی ارشد دانشگاه قم)
 • دانشجوی برتر در مقطع کارشناسی: جناب آقای امیر سپهر طوغانی (دانشجوی کارشناسی دانشگاه قم)

 

انجمن کتابداری و اطلاع‌رسانی استان قم به تمام عزیزان برگزیده تبریک عرض می‌کند و آرزوی توفقیات بیشتر برگزیدگان را در عرصه‌های پژوهشی دارد.

کمیته اطلاع‌رسانی انجمن کتابداری و اطلاع‌رسانی استان قم

اسلاید کارگاه: نقش پژوهش و فناوری در کارآفرینی ۱۳۹۶۱۰۰۴


 1. کیمیا گفت:

  سلام
  به همه برگزیدگان این مراسم تبریک میگم، فقط آیا امکانش هست بنویسید هر یک از نفرات برتر حدودا چه تعداد مقاله داشته اند؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *